내구성 있는 3.5인치 터치스크린 (NHD-3.5-320240 디스플레이용)
The TS-TFT3.5Z is a great addition to any of Newhaven's 3.5" 320x240 pixel TFTs, allowing you to add resistive touchscreen capabilities to non-touch operated displays. The panel connects via a 1x4 FPC cable for fast and easy integration, and augments the readability and durability of the display with its anti-glare coating. The display was designed for harsh conditions, operating between -10 and 60°C, and it is RoHS compliant for environmental safety.
TS-TFT3.5Z and 3.5" display sold separately.
TS-TFT3.5Z: 기술 사양
| Size | 3.5" Diagonal |
|---|---|
| Format | 320x240 Pixels |
| Touch Type | 4-Wire Resistive |
| Connection Type | 1x4 FPC |
| Outline L x W x H | 76.6mm x 63.6mm x 1.1mm |
| Operating Temperature | -10° ~ 60°C |
| Storage Temperature | -20° ~ 70°C |
| Transmittance | >75% |
| Durability | >1,000,000 Touches |
| Glass Thickness | 0.7mm |
1 리뷰
-
선명한 이미지
색상이 좋고, 우리가 테스트한 다른 제품들에 비해 전반적인 품질이 우수합니다.